Лікарі просять не робити дітей вегетаріанцями

1 жовтня - Всесвітній день вегетаріанства. Рух набирає популярність по всьому світу, кожна десята людина на планеті називає себе вегетаріанцем. Відмова їжі тваринного походження стає способом життя. Мами-вегетаріанки прищеплюють свої харчові звички дітям.

Відео: Ембріон тисне руку лікаря - ніколи такого не бачив!

види вегетаріанства

Вегетаріанство класифікується в залежності від продуктів, які вибирає людина. Існує лактоововегетарианство, коли крім овочів і фруктів вживають яйця і молоко, лактовегетаріанство, коли в їжу вживають тільки молоко, молочні продукти і рослини, самий же строгий вид - веганство, чисто рослинна дієта.

Дівчинка є морква.

Однією морквиною щасливий не будеш.

Відео: ШДК: Чи не збивається температура - що робити? Ліки від анемії - Доктор Комаровський

Небезпека дитячого вегетаріанства

Департамент охорони громадського здоров`я Швейцарії виступив зі зверненням до населення країни, де веганство набуло розміри епідемії. Департамент привів дані про зростання випадків браку у дітей вітаміну В12, необхідного компонента формування здорової нервової системи і мозку. Крім цього почастішали випадки дистрофії, пов`язані з веганскої дієтою. Лікарі Швейцарії закликали батьків-веганів розширити дієту своїх дітей.



Вегетаріанство може стати причиною браку у дитини:

  • вітаміну В12;
  • кальцію, при відмові від молока і молочних продуктів;
  • заліза, оскільки саме деякі види м`яса є джерелами легкозасвоюваного заліза;
  • білка, оскільки м`ясо джерело повністю засвоюваного повноцінного білка;
  • незамінних амінокислот, деякі з яких містяться тільки в м`ясі.

Відео: Не шкодуйте моїх дітей Моя сім`я - Ірина Кузьміна

Прийнятність вегетаріанської дієти для дитини

Експерт з питань лікувального і оздоровчого харчування Алла Поляшова не виключає дитячого вегетаріанства в принципі, але радить дотримуватися в харчуванні дітей Оволактовегетаріанство або лактовегетаріанство, які, на її думку, прийнятні для дітей.



Популярний доктор Комаровський, не будучи противником дитячого вегетаріанства, попереджає, що користь подібної дієти доведена тільки для дорослих старше 35-40 років.

Для віруючих людей буде важливим є той факт, що Православна церква не благословляє батьків на залучення дітей до вегетаріанства.

Відео: ВЕГЕТАРІАНСТВО, веганство, СИРОЇДІННЯ - НЕ ОЗНАЧАЄ ЗДОРОВ`Я

М`ясні продукти зазвичай вводяться в раціон дитини в 7 місяців, риба - з 8 місяців, тому батьки-вегетаріанці відмовляються від м`яса за дитини, ще до того моменту, як він може зробити свідомий вибір. Наскільки це правильно, повинні вирішити в кожній окремій сім`ї.

Рішення про можливість переходу малюка на вегетаріанську дієту можливо тільки після консультації з педіатром, необхідно регулярно контролювати здоров`я малюка, включати в раціон замінники м`яса.

12 жовтня 2014


Поділися в соц. мережах:

По темі: