Чи потрібна вакцинація від гепатиту в новонародженим?

зміст
  1. Для чого потрібне щеплення?
  2. Коли це щеплення життєво необхідна?
  3. Графік вакцинації
  4. Протипоказання
  5. Догляд за місцем уколу
  6. Відгуки батьків

Якщо досконально не розібратися з цим питанням, то можна розгубитися, коли в пологовому будинку, в перші дванадцять годин після появи на світ малюка, вам принесуть папір про відмову або згоду на вакцинацію проти гепатиту В новонародженому.

Багато породіллі не надають особливого значення цій процедурі, вважаючи, що заразитися вірусом можна тільки при переливанні крові. Вірус досить стійкий до агресивних середовищ.

У певних умовах він дуже довго активний. У кров вірус може легко потрапити через ранки на слизової. А потім результати можуть бути цілком серйозними: рак і цироз печінки. Малюки до року, які заразилися цим вірусом, отримають прогресуючу хворобу в 90% випадків. Від 1 до 5 років - з імовірністю в 50%.

Тривалий час у малюків гепатит В протікає без будь-яких симптомів.

Щеплення від гепатиту новонародженимШляхи зараження новонародженого:

  • Внутрішньоутробно від матері при порушенні плаценти;
  • При переливанні крові від матері до дитини;
  • Через побутові контакти в сім`ї з джерелом вірусу.

Для чого потрібне щеплення?

Для профілактики розвитку підступної хвороби. Вакцина містить поверхневий антиген гепатиту В, який посилює ріст кількості цих антигенів.

Значить, підхопити інфекцію буде неможливо. Для зниження побічних ефектів виробники вакцини зменшили в ній вміст консервантів.

Коли це щеплення життєво необхідна?



Вона потрібна:

  • При виявленні у матері вірусу;
  • У разі її недообследованіе в період вагітності;
  • При наявності носія гепатиту у близьких родичів;
  • При наркозалежності близьких родичів.

Якщо в наявності є хоча б одна з таких причин, малюк відноситься до категорії підвищеного ризику, тоді і кількість ін`єкцій згідно з графіком необхідно на одну більше.

Графік вакцинації

Складається відповідно до групи ризику. При високій зоні схема така:

  • 1-я щеплення - в перші 12 годин після народження;
  • 2-я - в 1 міс .;
  • 3-тя - в 6 міс .;
  • 4-я - в рік.

Для малюків не з групи ризику (перерва від місяця до п`яти):

  • 1-я щеплення - в перші 12 годин після народження;
  • 2-я - в 1 міс .;
  • 3-тя - в 6 міс.


Далі вести спостереження за кількістю антитіл за аналізом крові.

Протипоказання

Щеплення від гепатиту новонародженимНе можна робити щеплення малюкам у випадках:

  1. При масі тіла до двох кілограм;
  2. Сильна алергія на пекарські дріжджі у породіллі;
  3. Ознаки первинного імунодефіциту у малюка;
  4. Хвороби ГРВІ (щеплення відкладають на два тижні після одужання);
  5. Хвороби менінгіту (через 6 міс.).

Малюкам з аутоімунними захворюваннями щеплення не протипоказана, але робиться під особливим контролем лікарів.

Чи можуть бути ускладнення? Так, але тільки в однієї дитини з 100 тис. Ускладнення виявляються у вигляді кропив`янки, висипу або анафілактичного шоку.

А от реакція організму або відповідь імунної системи небезпеки для життя не уявляють і виражаються у вигляді рідкого стільця, почервоніння в місці ін`єкції або ущільнення, загального нездужання. Якщо батьки побоюються і сумніваються щодо реакції малюка на вакцинацію проти гепатиту В, то консультація з медиками обов`язкове!

Догляд за місцем уколу

Ін`єкція робиться малюкам внутрішньом`язово в стегно, а тим, хто постарше - в плече. Поради медиків: не мочити три доби місце уколу і не терти старанно при купанні.

Сьогодні вітчизняні та імпортні препарати аналогічні за складом, тому взаємозамінні. Можна три уколи не робити однією вакциною.

На сьогоднішній день доступні такі ін`єкції:

  • Регевак В (виробництво Росії);
  • Рекомбінантна дріжджова (Росія);
  • Біовак, Шанвак і Серум інститут (Індія);
  • H-B-Vax II (США);
  • Енджерікс В (Бельгія);
  • Еувакс В (Південна Корея);
  • Ебербіовак (Куба).

На чому зупинити свій вибір - вирішувати батькам малюка і медикам. Безкоштовно можна ще в пологовому будинку скористатися вітчизняним препаратом, а ось імпортним - тільки за гроші. На думку вчених, імунітет до вірусу зберігається протягом восьми років, а аналіз на антитіла треба робити кожні п`ять років.

Відгуки батьків

Щеплення не є обов`язковими. За здоров`я своєї дитини відповідають батьки, тому їм і вирішувати - вакцинувати його чи ні. В основному, відгуки батьків про вакцинацію проти гепатиту В позитивні. Негативні - у тих, хто сам є противником будь-якої вакцинації. Сьогодні є вибір препаратів з малим вмістом додаткових хімсоедіненій.

Щепитися треба по конкретній схемі, не пропускаючи наступних уколів. Адже тоді доведеться починати все спочатку. Не забувайте, гепатит В - хвороба серйозна, що веде до ускладнень і часом до раннього летального результату.

Задумайтесь над тим, що ж важливіше - здоров`я вашої дитини, якому віруси будуть не страшні, або ж опинитися віч-на-віч з небезпекою, відмовившись від щеплення. Радьтеся з фахівцями і вивчіть статистику, і вам відразу стане ясно, як поставитися до майбутньої вакцинації вашого малюка проти гепатиту В!


Поділися в соц. мережах:

По темі: