Складно вибрати ім`я? Святці в допомогу!

батьки визначаються з ім`ям

У наших предків не було такої проблеми, як вибір імені для новонародженого. Це сьогодні в деяких сім`ях доходить до скандалу, так як тато хоче назвати сина Джордан, мама - Аполлон, а бабусі й дідусі мріють про Ванечке. А ось в колишні часи все вирішувала церковна православна книга, яка називалася «Святці». Приходили батьки до церкви, і батюшка пропонував на вибір кілька імен християнських святих, пам`ять яких шанували в день народження малюка. А якщо зараз батьки хочуть зробити вибір саме цим способом - як вибрати ім`я дитині по святцях?

Як правильно вибирати ім`я по святцях?

Батюшка називає дитину по святцяхДень народження, день ангела, іменини&hellip- Багато хто плутає ці поняття і вітають в день народження з іменинами. Насправді день народження - це той день в який народилася людина, а іменини - це день пам`яті того святого, на честь якого його назвали. Друга назва іменин - це день Ангела або день тезоіменитства. Раніше ці дні майже у всіх збігалися, а зараз - практично немає. Незважаючи на це, деякі люди стали відзначати день Ангела нарівні з днем народження.

У Святцях міститься близько 1700 різних імен. Більшість з них - для чоловіків, до того ж, вони в основному вийшли з ужитку. Це не дивно, адже багато імен для сучасних людей здаються смішними, наприклад, Попій, Мнасен, Курдува або Яздундокта.

Якщо ви вирішили назвати новонародженого за святцями, запам`ятайте наступне:

  1. Найкраще підібрати ім`я для малюка того святого, якого шанують в день народження. Наприклад, ваша дитина народилася 1 лютого. Вам справді пощастило, тому що відповідно до святцями, новонародженого можна назвати такими іменами: Арсеній, Григорій, Генріх, Луїза, Євфрасії, Марк, Макар, Мелетій, Сава, Феодосія, Федір або Януарий.
  2. Якщо ж у вас хлопчик, а в цей день немає імен для представника чоловічої статі, то сучасна церква зазвичай радить подивитися на кілька днів вперед. Точно також можна вчинити, якщо запропоноване ім`я (або імена) вам взагалі не сподобалися.
  3. Ім`я при хрещенні дається один раз в житті і більше не змінюється (виняток - змінюється ім`я при постригу в чернецтво і при зміні віри).
  4. Останнім часом деякі батьки дають дітям подвійні імена: одне - мирське, а друге - церковне. Хтось так робить спеціально, а хтось випадково - просто при народженні малюка дають не православне ім`я, а в церкві батьки дізнаються, що під ім`ям, наприклад, Стелла або Камілла дитини хрестити не можна. В такому випадку батюшка пропонує батькам вибрати православне ім`я малюку - близьке чи співзвучне з «паспортними».
  5. Якщо святий, на честь якого ви назвали малюка, шанується за рік кілька разів, то днем Ангела є найближчі іменини після дня народження.

З давніх часів до наших часів

Православна книга «Святці» - це не що інше, як повний перелік всіх імен святих, яких шанує Православна Церква. Друга назва цієї книги «Місяцеслов», так як в ній розписаний весь рік день за днем по місяцях.

ХрещенняДавати ім`я дитині по святцях - це давня традиція багатьох народів. Слов`яни не стали в цьому винятком. Люди вірили, що коли малюк отримує ім`я святого, якого шанують в день його народження або хрещення, то у нього буде щаслива і довге життя. У той же час було не бажано нарікати дитину ім`ям великомученика - тоді йому уготована важка життя, повна позбавлень і страждань.

Якщо в день народження дитини поминали кількох святих, то батьки могли вибрати ім`я з декількох, запропонованих батюшкою. Якщо ж ім`я було одне, то вибору у батьків, на жаль, не залишалося. Перечити церкви люди не сміли. Пізніше, якщо в день народження нового чоловічка не згадувати жодного святого, або ім`я дуже вже не подобалося, то батькам стали «збільшувати» список імен: можна було розглядати імена святих, пам`ять яких святкується на восьмий або сороковий день після народження дитини. Справа в тому, що наші предки вважали, що ім`я новонародженому потрібно давати не раніше восьмого дня, а таїнство Хрещення необхідно було провести саме на сороковий день.

«Місяцеслов» використовували аж до революції 1917 року. З приходом радянської влади, коли церкви стали масово винищувати, а релігію - забороняти, від традиції називати дітей за святцями відмовилися. В даний час батьки стали набагато частіше звертатися до православним календарем, щоб вибрати ім`я дитині. Багато хто вірить, що воно ощасливить малюка, а святий, на честь якого його назвали, стане заступником і ангелом-охоронцем для дитини. А деякі батьки просто слідують сучасній моді, адже сьогодні старовинне або незвичайне ім`я є «останнім писком». Ось і зустрічаються в садках і школах діти з іменами Лука і Килина, Спиридон і Євдокія, Іларіон і Пелагія.

Календар імен по святцях на кожен місяць

  • січень
  • Лютий
  • Березень
  • Квітень
  • Травень
  • червень
  • Липень
  • Серпень
  • вересень
  • Жовтень
  • Листопад
  • грудень

Іменини в січні

Імена для січневий дітейІмена в лютому

Відео: Як вибрати цуценя на прикладі чихуахуа | чихуахуа Софі



Лютневі іменаІмена в березні

Список імен для березневих дітейІмена в квітні

Квітень

Імена в травні

Таблиця



Імена в червні

Таблиця імен червня

Імена в липні

Відео: Імміграція в США 212 Чому так складно зняти квартиру в США

Таблиця з іменами для святець в липні

Імена в серпні

Серпень

Іменини у вересні

Відео: Як Правильно Вибити АК 47 в Warface (Інструкція)

Таблиця

Імена в жовтні

Таблиця 4

Імена в листопаді

Вибір імені - таблиця 5Імена в грудні

перелік

НА ПОЧАТОК СТАТТІ = gt;


Поділися в соц. мережах:

По темі: